Przejdź do treści

9. WAMA Film Festival otwiera rekrutację na warsztaty filmowe

  Dwa cykle warsztatów filmowych odbędą się podczas 9. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie: Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza oraz adresowany do młodej branży filmowej INTERFILMLAB 6.0. Spodziewamy się młodzieży z Polski, Ukrainy, Francji i Norwegii. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września!

  Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe odbędą się już ósmy raz i od tego roku mają patrona – Krystiana Dulewicza. To autor zdjęć filmowych i nasz kolega z ekipy festiwalowej, który co roku był jednym z opiekunów młodzieży uczestniczącej w warsztatach. Jego uśmiech i pogoda ducha były legendarne. Odszedł w 2021 roku po walce z chorobą. Bardzo nam go brakuje i tak chcemy go uczcić.

  Cykl zajęć jest propozycją dla każdego, kto jest ciekawy pracy z i przed kamerą. To okazja, by uczestniczyć wkażdym etapie procesu powstawania filmu – tworzeniu scenariusza, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu i montażu. Finalnie powstaną reklamy o tematyce społecznej.

  Celem przedsięwzięcia jest również stworzenie warunków do integracji i nawiązania międzynarodowych przyjaźni, poznania polskiej i ukraińskiej kultury. Trudno o skuteczniejszy sposób niż wspólna kreatywna praca.

  Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza

  Najważniejsze informacje:

  • termin warsztatów: 2-9 października 2022,
  • wiek uczestników: 16-25 lat,
  • termin nadsyłania zgłoszeń: 15 września 2022,
  • udział w warsztatach jest bezpłatny.

  Do projektu INTERFILMLAB 6.0 zapraszamy młodych twórców filmowych z Polski, Francji i Norwegii. Wspólnie odpowiemy na pytanie jak skutecznie promować i sprzedawać własne dokonania twórcze na międzynarodowym rynku filmowym. Zadaniem uczestników będzie rozwój własnych projektów filmowych i przygotowanie prezentacji na finałowy pitching.

  INTERFILMLAB 6.0

  Najważniejsze informacje:

  • termin warsztatów: 1-9 października 2022,
  • wiek uczestników: 20-30 lat,
  • termin nadsyłania zgłoszeń: 15 września 2022,
  • udział w warsztatach jest bezpłatny.

  Ambasadorem festiwalu, w tym działań edukacyjnych, jest Jerzy Hoffman.

  9. WAMA Film Festival odbędzie się między 4 a 8 października 2022 roku w Olsztynie.

  ***

  Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

  Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.

  Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji festiwalu są: Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), CinemaHall (Ukraina), Asociacija TAVO EUROPA (Litwa) oraz KINOGRAPHE (Francja).

  Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

  Partnerem edukacyjnym festiwalu jest Fundacja na Rzecz Niematerialnego Dziedzictwa Kultury w Polsce.