Przejdź do treści

INTERFILMLAB 2.0

  14.10.2017 Olsztyn . Panel dyskusyjny podsumowywujący cykl szkoleniowy podczas WAMA Film Festival 2017.
  Fot. Przemysław Skrzydło / WingPress

  INTERFILMLAB 2.0

  wsparcie potencjału eksportowego polskiej kinematografii w międzynarodowym obiegu pozafestiwalowym

  W czasie festiwalu będą miały miejsce wydarzenia związane z kolejną edycją programu edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB. Projekt składa się z wykładów, warsztatów i dyskusji panelowych poświęconych zagadnieniom dotyczącym międzynarodowego rynku filmowego. Zaproszeni goście poruszają tematykę koprodukcji, dystrybucji zagranicznej oraz reguł kwalifikacji festiwalowych. W wyniku rewolucji technologicznej oraz ogromnej podaży filmów współczesny rynek filmowy charakteryzuje się niespotykanym nigdy wcześniej stopniem konkurencyjności. Jakość artystyczna filmów stanowi warunek konieczny, lecz już niewystarczający jako jedyna przesłanka do udanej dystrybucji zagranicznej lub odniesienia festiwalowych sukcesów. Rynek filmowy wymaga dziś wiedzy związanej z promocją nie tylko poszczególnych filmów, lecz także autorskich marek reżyserów czy kreowania zapotrzebowań na poszczególne narodowe kinematografie. Czyni to świat współczesnego filmu równie fascynującym, co skomplikowanym. W świecie tym kompetencje współczesnego, odnoszącego sukcesy twórcy nie mogą sprowadzać się jedynie do warsztatu filmowego, lecz wymagają od niego profesjonalnej wiedzy o instytucjach filmowych oraz umiejętności dotyczących strategicznego planowania swojej drogi artystycznej.

  Celem projektu będzie dostarczenie uczestnikom precyzyjnej i szczegółowej wiedzy na temat światowej kinematografii, pozwalającej na sprawne poruszanie się w jej strukturach oraz na wzmocnienie międzynarodowej obecności i potencjału eksportowego polskiego kina.

  Moduł programowy realizowany w Olsztynie będzie składał się z wykładu inauguracyjnego zatytułowanego „Film polski w międzynarodowej dystrybucji”, a następnie z cyklu warsztatów praktycznych prowadzonych przez krajowych i zagranicznych agentów sprzedaży oraz przedstawicieli środowiska dystrybutorów i producentów filmowych. Całość podsumuje debata z udziałem specjalistów w zakresie zasad funkcjonowania rynku filmowego.

  Zobacz więcej:
  www.interfilmlab.pl

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Organizator:
  Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji (Polska)Partnerzy programu:
  platforma Kinoscope.org (USA)
  Wydział Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi (Polska)
  Warszawska Szkoła Filmowa (Polska)
  Gdyńska Szkoła Filmowa (Polska)
  Université Panthéon Sorbonne Paris 1 (Francja)
  MACT Productions (Francja)
  Centrum Kultury Filmowej AWANGARDA 2 w Olsztynie (Polska)
  Kinoteka Multiplex w Warszawie (Polska)
  Moby Dick Films (Francja)