Przejdź do treści

Dołącz do ekipy WAMA Film Festival jako wolontariusz!

  Włącz się w tworzenie jubileuszowej edycji najważniejszego festiwalu filmowego na Warmii i Mazurach! Zgłoszenia na wolontariat przyjmujemy do 25 września.

  Wolontariat na WAMA Film Festival jest ciekawą propozycją na spędzenie pierwszego tygodnia października – można podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja festiwalu filmowego, a także zdobyć doświadczenie zawodowe. Przerwy między obowiązkami są zaś okazją do obejrzenia świetnych filmów oraz poznania wybitnych ludzi ze świata kina.

  Jakie będą obowiązki wolontariusza?

  Wolontariusze pomagają w organizacji recepcji festiwalowej, biurze prasowym, obsłudze sali kinowej, organizacji głosowania publiczności, dokumentacji fotograficznej, opiece nad gośćmi i wielu innych zadaniach. Wolontariat trwa od 30 września do 8 października.

  Jakie są korzyści?

  Wolontariat można zaliczyć do praktyk studenckich. Można go również wpisać do CV, ponieważ organizatorzy przygotują certyfikaty odbytego wolontariatu. Pracując przy tak dużym wydarzeniu kulturalnym można poznać wielu ludzi z branży filmowej, a także zobaczyć, w jaki sposób organizowany jest festiwal filmowy.

  Jakie trzeba spełniać warunki, by zostać wolontariuszem?

  Warunek jest tylko jeden – ukończone 18 lat.

  To będzie tydzień pełen wrażeń, nowych znajomości (także międzynarodowych) i budowania atmosfery największego w regionie festiwalu filmowego. Żeby się zgłosić, wystarczy do 25 września wypełnić formularz: https://wamafestival.pl/wolontariat-formularz-zgloszeniowy/.  

  Czekamy na Was!

  10. WAMA Film Festival odbędzie się między 3 a 7 października 2023 roku w Olsztynie.


  Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

  Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Sponsorem festiwalu jest Michelin Polska Sp. z.o.o.

  Towarzyszące festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.

  Projekt „INTERFILMLAB – edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (7. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2023”.

  Partnerem branżowym festiwalu jest Crew United Polska.

  Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji imprezy są: Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), CinemaHall (Ukraina), Malta Film Foundation (Malta) oraz KINOGRAPHE (Francja).

  Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.