Przejdź do treści

Rekrutujemy na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza w Olsztynie

  Tworzenie scenariusza, reżyseria, organizacja produkcji, realizacja obrazu i montaż – podczas 11. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie można uczestniczyć w każdym etapie procesu powstawania filmu. Startuje rekrutacja na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 września.

  Jak to jest? Stanąć przed kamerą i odegrać zaplanowaną scenę? Albo patrzeć na aktorów okiem kamery i rejestrować świat poprzez kadry?  Jakie to uczucie – zobaczyć swój film na dużym ekranie w kinie? Cykl zajęć jest propozycją dla osiemnastolatków, którzy są ciekawi pracy z i przed kamerą. Finalnie powstaną reklamy o tematyce społecznej.

  Celem przedsięwzięcia jest również stworzenie warunków do integracji i nawiązania międzynarodowych przyjaźni, poznania polskiej i ukraińskiej kultury. Trudno o skuteczniejszy sposób niż wspólna kreatywna praca.

  Patron warsztatów – Krystian Dulewicz – to autor zdjęć filmowych i kolega z ekipy festiwalowej, który co roku był jednym z opiekunów młodzieży uczestniczącej w warsztatach. Jego uśmiech i pogoda ducha były legendarne. Odszedł w 2021 roku po walce z chorobą.

  Co zrobić, by wziąć udział?

  Najważniejsze informacje:

  Ambasadorem festiwalu, w tym działań edukacyjnych, jest Jerzy Hoffman.

  11. WAMA Film Festival odbędzie się między 17 a 21 września 2024 roku w Olsztynie.

  ***

  Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

  Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

  Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  Sponsorem festiwalu jest Michelin Polska Sp. z.o.o.

  Towarzyszące festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.

  Projekt „INTERFILMLAB 8.0 – program edukacyjny na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (8. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2024”.

  Partnerem branżowym festiwalu jest Crew United Polska.

  Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji imprezy są: Malta Film Foundation (Malta), Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), Malfamé Association (Francja), Foundation for Art Development AIA (Gruzja) i Cinemahall INGO (Ukraina).

  Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.