Przejdź do treści

Filmowa Sekcja Młodzieżowa

  Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wama_film_festival_cover_2022-1-1024x390.jpg

  FILMOWA SEKCJA MŁODZIEŻOWA

  Filmowa Sekcja Młodzieżowa to wyjątkowa sekcja festiwalowa, której ideą jest prezentowanie młodym ludziom o zainteresowaniach artystycznych sylwetek i dokonań najzdolniejszych twórców młodego polskiego kina. W roku 2022 gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Agnieszka Smoczyńska i Damian Kocur. Artyści przebojem zdobywający polskie i światowe kino, a jednocześnie opowiadający filmowe historie swoim własnym, autorskim językiem, który przemawia zarówno do koneserów kina, jak i szerokiej międzynarodowej publiczności. Koordynatorem programowym i gospodarzem sekcji jest krytyk filmowy Łukasz Adamski, który porozmawia z gośćmi na temat ich twórczości oraz najnowszych filmów.

  Wstęp na wydarzenia na podstawie zaproszeń lub akredytacji festiwalowych.

  SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ SMOCZYŃSKĄ

  MULTIKINO Olsztyn
  środa, 5 października 2022
  godz. 12:00

  projekcja filmu SILENT TWINS
  (prod. Polska, Wielka Brytania, USA; 113 min)

  Agnieszka Smoczyńska po sukcesach nagradzanych na festiwalach filmów Córki Dancingu i Fuga nakręciła swój świetnie przyjęty anglojęzyczny debiut. Nagrodzony Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni Silent Twins ze znaną z Czarnej Pantery Letitią Wright w głównej roli to autorskie kino, które dowodzi, że polska reżyserka zamierza w światowym kinie mówić własnym i odrębnym głosem.


  SPOTKANIE Z DAMIANEM KOCUREM

  MULTIKINO Olsztyn
  czwartek, 6 października 2022
  godz. 12:00

  projekcja filmów reżysera

  Olsztyńska publiczność dobrze zna krótkometrażowe filmy Damiana Kocura, które zdobywały nagrody na WAMA Film Festival. Jego fabularny debiut Chleb i sól otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Orizzonti podczas tegorocznej edycji MFF w Wenecji. Na FPFF w Gdyni film zebrał znakomite recenzje, a Kocur został uznany za jednego z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia.


  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
  Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
  – państwowego funduszu celowego.