Przejdź do treści

Ceremonia finałowa

Zwieńczeniem 9. edycji WAMA Film Festival będzie uroczyste rozdanie nagród.

Wydarzenie uświetni swoim występem Anna Maria Jopek, a osią narracyjną koncertu po raz pierwszy w przypadku tej artystki jest film.

Urodzona w 1970 roku w Warszawie. Jako dziecko solistów zespołu Mazowsze dorastała w świecie sztuki. Stylistyczne ramy jej działalności tworzą trzy obszary muzycznych doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina) i miłość do jazzu, dzięki czemu jej twórczość jest taka różnorodna – od (zwłaszcza we wczesnym okresie) utworów w konwencji modern popu, przez oryginalne własne kompozycje stylistycznie autonomiczne, po tę część, którą często określa się dziś jako „contemporary eclectic jazz”.
Wspólną cechą wszystkich jej działań artystycznych jest niezwykła dbałość o poziom – zarówno w warstwie koncepcyjnej, wykonawczo-interpretacyjnej, jak i produkcyjnej. Ten właśnie profesjonalizm, najwyższy walor artystyczny i nieustanny rozwój doprowadziły do tego, że dziś artystka ma na swoim koncie (prócz większości najistotniejszych polskich wykonawców) współpracę z takimi gigantami światowego jazzu jak: Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto Ozone, Richard Bona. Każdy koncert jest małym wycinkiem drogi jej rozwoju, którą nieustannie podąża.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
– państwowego funduszu celowego.