Przejdź do treści

PRACOWNIA A35

    MULTI-Q W PRACY Z KAMERĄ to warsztaty dla animatorów kultury i społeczników oraz pracowników domów kultury i organizacji pozarządowych chcących wymienić się doświadczeniami, a także dla studentów, którzy chcą zaangażować się w działalność społeczną. 

    Uczestnicy opracują projekt wydarzenia promującego wielokulturowość, równe traktowanie i włączenie do współpracy środowisk o mniejszych szansach, równość płci i tolerancję dla różnorodności etnicznej, kulturowej i światopoglądowej. Spotkają się z praktykami z ekipy WAMA Film Festival oraz z osobami, które na gruncie olsztyńskim działają na rzecz włączania, tolerancji i równości.

    Na tygodniowe warsztaty złoży się kilka modułów, w tym: opracowanie projektu wydarzenia (z wykorzystaniem metody design thinking), przygotowanie do pracy z kamerą podczas realizacji projektu (organizacja planu filmowego, praca z kamerą, montaż), praktyczna strona organizacji wydarzeń kulturalnych (produkcja, logistyka, finansowanie, pozyskiwanie środków), wykorzystanie technologii cyfrowej podczas realizacji promocji wydarzeń.

    Jednym z ważnych wydarzeń tego tygodnia będzie otwarta konferencja, na którą, oprócz naszych warsztatowiczów, zapraszamy także nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury z Olsztyna i regionu. Będzie to okazja, by dowiedzieć się więcej o takich projektach i inicjatywach jak: Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Europejski Tydzień Kodowania, Projekt Code4Europe, Meet and Code oraz metodach i narzędziach do pracy, jak: kreatywne uczenie (się) z metodyką 4P4C czy wykorzystanie filmu w projektach edukacyjnych, wychowawczych, kulturalnych.

    Zapisy nadal trwają:

    – na konferencję (17 września 2024 r., godz. 10-18), pt. „Innowacje cyfrowe, media i projekty w pracy nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury” pod tym linkiem: 

    – na warsztaty „MULTI-Q w pracy z kamerą” dla animatorów kultury i społeczników oraz pracowników domów kultury i organizacji pozarządowych (14-22 września 2024 r., zakwaterowanie, wyżywienie) pod tym linkiem: 

    MENTORZY

    Jarosław Basaj, warsztaty Design Thinking, koordynacja projektu

    Michał Grosiak, warsztaty pracy z kamerą i DT, koordynacja projektu

    EKSPERCI

    (według kolejności prowadzenia zajęć)

    Łukasz Adamski, warsztaty Filmowy Olsztyn

    Agata Szerszeniewicz, warsztaty dotyczące różnorodności oraz organizacji wydarzeń

    Piotr Simon, wykład „Produkcja i logistyka wydarzeń kulturalnych”

    Maciej Dominiak, wykład „Finansowanie projektów. Pozyskiwanie środków na realizację wydarzeń kulturalnych”

    Weronika Skwarzec, warsztaty dotyczące znaczenia rekrutacji, social mediów i promocji

    Tatiana Revenko, warsztaty, fundacja Dwa Skrzydła UA

    Marta Karnkowska, Code4Europe – wsparcie edukacji cyfrowej w Europie

    Marcin Czyża, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji

    Łucja Kornaszewska, Meet and Code, Fundacja TechSoup

    Monika Lentacz, Cyfrowy Dialog, Kreatywne uczenie (się) z metodyką 4P4C

    Magdalena Rudnicka, warsztaty „Projekty a edukacja formalna i nieformalna”


    Projekt „Pracownia A35” jest ogólnopolskim cyklem działań edukacyjnych realizowanym w okresie od 1 października 2023 r. do 30 września 2025 r. 

    Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.  

    Projekt “Pracownia A35” współfinansuje Unia Europejska