Przejdź do treści

EKSPERCI | PRACOWNIA A35

    MENTORZY

    Jarosław Basaj

    Skoncentrowany na działaniu. Stworzył kameralne kino w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu, gdzie jest też nauczycielem języka polskiego i wychowawcą; realizuje tam m.in. Akademię Filmową dla Uczniów i Filmowy Klub Nauczyciela. Uhonorowany Nagrodą PISF w dziedzinie edukacji filmowej (2015). Wchodzi w skład Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF. Juror festiwali filmowych KinoLub (2021), Kino w Trampkach (2021), Ale Kino (2015). Prowadzi warsztaty filmowe oraz prelekcje w kinach, m.in. w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła czy jako lider Filmoteki Szkolnej w województwie mazowieckim. W Pracowni Nowych Mediów w Radomiu stworzył warsztaty animacji poklatkowej. Jest trenerem w ogólnopolskich projektach związanych z edukacją medialną, np.: Asy Internetu Fundacji Szkoła z Klasą i firmy Google, Lekcja:Enter Fundacji Orange, FRSI i Instytutu Spraw Publicznych, Cybernauci Fundacji Nowoczesna Polska. Od 2004 roku organizuje i prowadzi warsztaty dziennikarskie „Festiwalowa” podczas Międzynarodowych Festiwali Gombrowiczowskich. Jest autorem scenariuszy lekcji dostępnych na stronach Legalna Kultura oraz Edukacja Filmowa. Współpracuje z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty jako współorganizator corocznych Konferencji i Kongresów. Prowadzi szkolenia dla Rad Pedagogicznych. Inspiruje uczniów, nauczycieli i rodziców do mądrego korzystania z aplikacji i smartfonów. Doskonali umiejętności komunikacyjne i traktuje technologię jako narzędzie, a nie cel zajęć.

    Michał Grosiak

    Animator wydarzeń filmowych. Od 2008 roku odpowiada za organizację Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. W latach 2008-2012 Kierownik biura festiwalowego: CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych, Europejskiego Festiwalu Młodego Kina oraz Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych. Członek Offowej Akademii Filmowej przyznającej Nagrody im. Jana Machulskiego. W latach 2010-2012 dyrektor artystyczny Stowarzyszenia FILMFORUM oraz kierownik ds. organizacji technicznej w Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej LATERNA MAGICA. W latach 2013-2018 prowadził działania z zakresu edukacji filmowej w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Od 2019 roku realizuje działania z zakresu edukacji filmowej w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

    WYKŁADOWCY

    Agata Szerszeniewicz

    Urodziła się w 1993 roku w Olsztynie. Jest aktywistką i działaczką społeczno-polityczną, partnerką partnerki z dwoma kotami i psem w domu na wsi, weganką, freeganką, słuchaczką true crime i podróżniczką po Polsce. Specjalizuje się w nowoczesnym marketingu, który wymaga profesjonalnego, kreatywnego i dynamicznego podejścia do tworzenia skutecznych strategii promocji dla osób, firm i usług. Zdobywała doświadczenie, pracując zarówno dla klientów indywidualnych, jak i organizacji pozarządowych oraz rządowych, także w biurze poselskim. Pomaga w byciu widocznym dla potencjalnych klientów, wyróżniać się i konkurować z innymi przedsiębiorcami. Również dobiera odpowiednie sposoby i kanały komunikacji, w tym z mediami. Inicjatorka i główna współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości. Założycielka i koordynatorka grupy Działaj Olsztyn, grupy skupiającej się na pomocy w aktywizacji osób, które chcą działać społecznie. Delegatka czterech Kongresów Koalicji Miast Maszerujących po Równość Osób LGBTQIA+ w Polsce, reprezentantka Porozumienia TAK dla prewencji suicydalnej w szkołach i uczestniczka posiedzeń Parlamentarnego Zespołu do spraw Równouprawnienia Społeczności LGBT+ z ramienia organizacji. Koordynatorka wolontariatu biura organizacyjnego 10. edycji WAMA Film Festival 2023. Finalistka plebiscytu Olsztynianin Roku (2019 i 2022) Gazety Wyborczej.

    Łukasz Adamski

    Publicysta i krytyk filmowy. Dyrektor artystyczny festiwalu filmowego FREEDOM Film Festival. Laureat nagrody PISF dla krytyka filmowego roku. W TVP Kultura współprowadził Wieczór Kinomana, Czwartkowy Klub Filmowy oraz studio na międzynarodowych i krajowych festiwalach filmowych. Autor audycji radiowych w Polskim Radio24, Polskim Radio Olsztyn i Radio Dla Ciebie oraz autor licznych wywiadów z filmowcami z Polski i Hollywood. Obecnie pisze dla Interia.pl.

    Maciej Dominiak

    Producent, menadżer projektów. Współtwórca i dyrektor Stowarzyszenia FILMFORUM. Specjalista w zakresie zarządzania finansowego, monitoringu budżetów, obsługi organizacyjno-finansowej i zasad sprawozdawczości w realizacji projektów. Koordynator i ekspert projektów UE, organizator międzynarodowych szkoleń dla branży IT/ICT/multimedia. Producent m.in. CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych, WAMA Film Festival, FREEDOM Film Festival, Europejskiego Festiwalu Młodego Kina, Międzynarodowych Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Pomysłodawca Konkursu Scenariuszowego AKSON STUDIO & FILMFORUM.PL. Koordynator techniczny 65. Światowego Festiwalu Kina Niezależnego UNICA. Prezes zarządu (2006-2010) oraz dyrektor artystyczny (2010-2012) Fundacji Edukacji i Sztuki Filmowej LATERNA MAGICA. W latach 2006-2022 roku związany z Pomorską Fundacją Filmową w Gdyni jako koordynator i programer sekcji krótkometrażowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Absolwent Wydziału Historycznego i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Realizacji Telewizyjnej. Wyróżniony odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

    Magdalena Rudnicka

    Nauczycielka języka polskiego i edukacji filmowej w Zespole Szkół w Olsztynku. Absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa. Współpracowała z PISF i FINA jako Liderka programu Filmoteka Szkolna dla województwa warmińsko-mazurskiego. Prowadzi Pracownię Filmoteki Szkolnej (kino w szkole), w której organizuje warsztaty filmowe w ramach autorskich projektów, m. in.: Zamiast, Smaki kina (filmowo-kulinarne), Wagary w kinie (międzyszkolne konkursy z wiedzy o filmie), Jeszcze nie jest za późno (realizacja spotów społecznych), Filmoween, Czytam. Polecam! Miejska Gra Filmowa; wizyty na planach filmowych w WFDiF w Warszawie, zajęcia z warsztatu filmu animowanego w Łodzi. Upowszechnia kino gatunkowe podczas zajęć w ramach programu Lekcje w Kinie. Jest pomysłodawczynią ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń, który organizuje we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Olsztynku. Magdalena Rudnicka jest laureatką m.in. Nagrody PISF w kategorii edukacja młodego widza (Gala Nagród Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2015) oraz Lauru Najlepszym z Najlepszych 2016 w kategorii edukacja (promocja województwa warmińsko-mazurskiego w Polsce i za granicą).

    Marta Karnkowska

    Menedżerka projektów europejskich, producentka, organizatorka i selekcjonerka licznych festiwali, pokazów i warsztatów filmowych. Kuratorka Nagród im. Jana Machulskiego, programerka konkursów polskich filmów krótkometrażowych na festiwalach: Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO, FREEDOM Film Festival w Radomiu oraz WAMA Film Festival w Olsztynie, producentka CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie, w ramach którego stworzyła i organizuje nieprzerwanie od 2012 roku Pokaz Niezależnych Teledysków. Od 2002 do 2012 roku dyrektorka artystyczna festiwalu CINEMAFORUM, w latach 2007–2008 koordynatorka artystyczna Europejskiego Festiwalu Młodego Kina. Współpracowała przy realizacji i promocji wielu wydarzeń promujących młode polskie kino w Polsce i na świecie. W latach 1995–2003 tworzyła filmy amatorskie, obecnie realizuje teledyski oraz dokumentacje koncertów. Absolwentka UW (informacja naukowa), Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej oraz Studium Realizacji Telewizyjnej NCK. Współzałożycielka i dyrektorka programowa Stowarzyszenia FILMFORUM. W 2019 roku otrzymała odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od 2024 roku dyrektorka Instytutu KOSMOPOLIS.

    Monika Lentacz

    Dyrektorka NODN Cyfrowy Dialog, edukatorka z krwi i kości. Pracowała w urzędzie, pracowała w korporacji, ale to w edukacyjnej branży od zawsze czuła się na swoim miejscu. Osoba w ciągłym ruchu – kiedy właśnie nie szkoli nauczycieli i nauczycielek lub nie prowadzi warsztatów dla dzieciaków i młodzieży, biega, jeździ na rowerze, podróżuje (także kulinarnie, ponieważ zaraz po edukacji jej największą miłością jest dobra kuchnia). Kluczową kompetencją jest dla niej kreatywność – bez niej w XXI wieku jest co najmniej jak bez wi-fi! Przez kilka lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego, doradztwa zawodowego i informatyki. Była liderką edukatorów i edukatorek w Zespole Innowacyjnej Edukacji w Instytucie Badań Edukacyjnych. Pracowała przy projektach: Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość, Lekcja Enter, CMI, Meet and Code, Asy Internetu. Koordynatorka projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Współpracowała z Gazetą Olsztyńską i Dziennikiem Elbląskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie, NASK, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, Wonder, ZHP, Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli.

    Piotr Simon

    Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalista w zakresie organizacji i produkcji wystaw, spektakli teatralnych, koncertów i podróży motywacyjnych. Producent międzynarodowych projektów promujących polskie wzornictwo i modę na europejskich targach specjalistycznych. Brał udział w organizacji kilkunastu wystaw i konferencji z zakresu designu, realizowanych na rzecz instytucji samorządowych i sektora prywatnego. Był zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych, m.in. w ramach festiwali Transatlantyk i Animator. Organizator spektakli, koncertów i konferencji produkowanych na zlecenie kontrahentów korporacyjnych. Współzałożyciel specjalistycznego biura podróży, w ramach którego zrealizował wyjazdy motywacyjne w kilkudziesięciu krajach świata. Od 2016 Kierownik Produkcji WAMA Film Festiwal w Olsztynie i Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. W latach 2016-2018 Koordynator, a od 2019 roku Dyrektor Organizacyjny CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie.

    Łucja Kornaszewska

    Menedżerka programów i projektów edukacyjnych oraz społecznych, realizowanych w Polsce oraz Europie, we współpracy z partnerami pozarządowymi, publicznymi oraz biznesem zaangażowanym społecznie. Od prawie 20 lat jest związana z sektorem organizacji pozarządowych, gdzie pełniła rolę koordynatorki programów oraz trenerki oraz odpowiadała za mierzenie wpływu realizowanych programów.  W Fundacji TechSoup odpowiada między innym za realizację programów, w tym programu Meet and Code.

    Marcin Czyża

    Prezes Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji. W Latach 2020-2021 Zastępca Prezesa w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2019-2020 Wiceprezes w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wcześniej Environmental Products Trader w ACT Commodieties w Amsterdamie. Absolwent Wirtschaftsuniversität Wien.

    Tatiana Revenko

    prezeska fundacji „Dwa Skrzydła UA”, członkini koalicji Senatu ds. międzypokoleniowych w edukacji.

    Weronika Skwarzec

    Rzeczniczka prasowa WAMA Film Festival, związana z festiwalem od pierwszej edycji. Rekruterka z dwuletnim stażem i doświadczeniem poszukiwania pracowników dla największych korporacji w Polsce i Europie. Komunikacji, współpracy z mediami i marketingu uczyła się m.in. w biurze prasowym lokalnego samorządu, agencji PR, podczas setek rozmów rekrutacyjnych.