Przejdź do treści

Zostań wolontariuszem 7. edycji WAMA FILM FESTIVAL w Olsztynie

  Chcesz współtworzyć największe wydarzenie filmowe Warmii i Mazur? Masz skończone 18 lat? Interesujesz się współczesnym kinem, a może sam chciałbyś rozwijać w przyszłości swoje filmowe zainteresowania? Dołącz do zespołu wolontariuszy 7. edycji WAMA Film Festival. Zobacz jak powstaje festiwal, poznaj ciekawych ludzi, weź udział w projekcjach konkursowych i uroczystej ceremonii zamknięcia. Zgłoszenia tylko do 30 września!    

  Organizatorzy WAMA Film Festival zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych wolontariatem podczas 7. edycji olsztyńskiego festiwalu. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, nie mające żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w wolontariacie,  które w dniach 4-11 października 2020 r. dysponują czasem wolnym w łącznym, minimalnym zakresie 30 godzin.

  W ramach wolontariatu można odbyć praktyki studenckie lub zawodowe. Wolontariusze będą uczestniczyć w bieżących działaniach związanych z organizacją festiwalu, w tym w przygotowaniu projekcji filmowych, spotkań z publicznością, międzynarodowych warsztatów filmowych, debat oraz pokazów specjalnych w poszczególnych obiektach festiwalowych w Olsztynie.

  Zgłoszenia można dokonać do 30 września 2020 r. wypełniając formularz zgłoszeniowy. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem wolontariatu 7. edycji WAMA Film Festival.

  Organizatorzy poinformują zainteresowanych o wynikach kwalifikacji drogą mailową w ciągu 24 godzin od zamknięcia listy zgłoszeń.

  Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podczas WAMA Film Festival obowiązywać będą wytyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

  Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 6-10 października w Olsztynie, a wszystkie projekcje będą miały miejsce w Multikinie w Galerii Warmińskiej (ul Juliana Tuwima 26).

  *****

  Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a głównym współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Festiwal współfinansują: Komisja Europejska oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: MULTIKINO S.A., Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

  Towarzyszące Festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Program Unii Europejskiej ERASMUS+, Narodowe Centrum Kultury, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

  Program wydarzeń branżowych w ramach cyklu „INTERFILMLAB 4.0” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.