Przejdź do treści

Wykładowcy i eksperci programów edukacji filmowej

  Anna E. Dziedzic

  Ekspertka PR z ponadpiętnastoletnim doświadczeniem w zakresie planowania i wdrażania strategii promocyjnych w branży filmowej. Obecnie Project Manager w CREW UNITED, europejskiej platformie networkingowej dla filmowców. Przez ponad sześć lat zajmowała się promocją polskiej branży filmowej na rynku międzynarodowym w Film Commission Poland. Pełniła też funkcję rzeczniczki KFF, pracowała w studiu postprodukcji Fixafilm, KIPA oraz w wytwórni filmowej Alvernia Studios.

  Joyce Grech

  Pracowała jako p.o. szefa Education 22 (edukacyjnego kanału telewizyjnego), szefa Malta Drama Centre i dyrektora wykonawczego National Book Council. Jest członkiem-założycielem Malta Film Foundation i była producentem wykonawczym oraz członkiem jury Malta Short Film Festival. Przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako prezenter medialny, reżyser i producent. Reżyserowała produkcje telewizyjne. Prezentowała również i produkowała programy radiowe w języku maltańskim i angielskim oraz udzielała się jako dziennikarz i krytyk w gazetach i magazynach drukowanych. Ma doświadczenie reżysera teatralnego i działała w branży wydawniczej. Była członkiem jury wielu festiwali muzycznych i filmowych.

  Eivind Myklebost Nordengen

  Producent i dyrektor programowy Amandus Film Festival, największego festiwalu filmowego dla młodzieży i młodych filmowców w Norwegii. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie nauk o filmie i telewizji, a okazjonalnie pisze dla norweskich magazynów filmowych, takich jak „Montages” i „Z”. Wykłada zarządzanie projektami kulturalnymi w Inland University College, a wcześniej kierował Lillehammer Film Society i Norweskim Festiwalem Filmów Studenckich.

  Michał Rytel-Przełomiec

  Studiował fotografię w ASP w Warszawie, absolwent WRiTV UŚ w Katowicach na kierunku operatorskim. Członek SFP, autor zdjęć do reklam, teledysków, filmów krótkometrażowych i fabularnych oraz dokumentów. Jest zdobywcą wielu nagród filmowych i fotograficznych, m.in. Nagrody Kodaka i Nagrody im. Jana Machulskiego. Za zdjęcia do filmu pt. Sztangista (reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk) został trzykrotnie nominowany i zdobył dwie nagrody.

  Beata Rzeźniczek

  W 2015 roku wraz z Klaudią Śmieją-Rostworowską i Bogną Szewczyk założyła firmę producencką Madants, której celem jest realizacja wysokiej jakości filmów studyjnych z potencjałem festiwalowym i dystrybucyjnym. Od tego czasu firma stała się jednym z najaktywniejszych polskich studiów produkcyjnych i koproducentem m.in. filmów: High Life w reżyserii Claire Denis, Rzeka w reżyserii nagrodzonego na MFF w Wenecji 2018 (sekcja Orizzonti) Emira Baigazina czy wyselekcjonowanej na MFF Sundance 2018 Litości w reżyserii Babisa Makridisa. Wyprodukowała rapowy musical Inni ludzie napisany i wyreżyserowany przez Aleksandrę Terpińską, wyróżniony w 2021 roku nagrodami FIPRESCI na Tallinn Black Nights Film Festival oraz za debiut reżyserski na FPFF w Gdyni, nominowany do nagrody EFA 2022 w kategorii najlepszy debiut. Była także producentem wykonawczym filmu Silent Twins w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, który miał premierę na MFF w Cannes 2022 w sekcji Un Certain Regard. Jej ostatni projekt to nagrodzony podczas tegorocznego FPFF w Gdyni film mikrobudżetowy Ultima Thule w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego.

  DO POBRANIA