Przejdź do treści

Projekt „VIEW – Video Essay Workshops” dobiegł końca

  Video-recenzja filmów „Casting” w reżyserii Katarzyny Iskry i „Świt” w reżyserii Alexa Katerynchuka

  Czy zadawaliście sobie kiedykolwiek pytania, przed którymi stają uczestnicy tego castingu? O szczęście? Marzenia i lęki? Polecamy recenzję filmów zrealizowaną przez młodzież z Francji, Polski, Ukrainy i Litwy.

  Video-recenzja filmu „American dream” w reżyserii Marka Skrzecza

  W tym filmie na ekranie ożywają olsztyńskie Koszary Dragonów – Koszary Sztuki. Młodzi ludzie podczas wymiany młodzieży odbywającej się w trakcie WAMA Film Festival dokładnie obejrzeli Miasto Olsztyn, odnaleźli kompleks wojskowych budynków i docenili jego wyjątkowy charakter! Przy okazji dogłębnie zrecenzowali film krótkometrażowy, wskazując zarówno jego mocne jak i słabe strony. Każdy mieszkaniec Olsztyna powinien to zobaczyć!

  Video-recenzja filmu „Sweet Home Czyżewo” w reżyserii Kuby Radeja

  Co z powodzeniem zastąpi miłość, a jest dostępniejsze, bo można to kupić? Odpowiedź na to fundamentalne pytanie znajdziecie w poniższym filmie. Młodzi ludzie z Francji, Ukrainy, Polski i Litwy mają poczucie humoru i zacięcie do symbolicznych ujęć.

   


  Projekt „VIEW – Video Essay Workshops” jest realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

  Filmy warsztatowe zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Produkcje odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną.

   

  Organizatorzy:

  Instytut KOSMOPOLIS – Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji (Polska)
  Association Les Arts du Spectacle (Francja)
  CinemaHall (Ukraina)
  Viesoji Istaiga MENO AVILYS (Litwa)