Przejdź do treści

Etiudy zrealizowane w ramach Warsztatów Filmowych im. Krystiana Dulewicza

  Za nami kolejna edycja Warsztatów Filmowych im. Krystiana Dulewicza, które stanowią kontynuację projektu organizowanego przez Stowarzyszenie FILMFORUM oraz ukraińską organizację CinemaHall od 9 lat.

  W dniach 1-7 października w Olsztynie odbyły się Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza. Młodzież z Polski, Ukrainy i Francji spędziła tydzień przepełniony dyskusjami, nauką obsługi profesjonalnego sprzętu, pisaniem scenariuszy oraz pracą na planach zdjęciowych. Celem przedsięwzięcia była również szeroko rozumiana integracja i i możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni wśród młodych pasjonatów kina.

  Efekty pracy grup warsztatowych – trzy autorskie etiudy filmowe, prezentujemy poniżej:

  Apparition | Krystian Dulewicz Polish-Ukrainian Film Workshops in Olsztyn.

  It is about to rain | Krystian Dulewicz Polish-Ukrainian Film Workshops in Olsztyn.

  Trzeci film – „Mr Perfect” powstał z inicjatywy młodzieży i jest niejako odpowiedzią na jedną z zeszłorocznych etiud o tym samym tytule. Niezmiernie cieszy nas, że uczestnicy warsztatów czują się swobodnie w swoim gronie, wracają na kolejne edycje projektu, a wolnym czasie dalej chcą tworzyć filmy – także te żartobliwe.

  Mr Perfect | Krystian Dulewicz Polish-Ukrainian Film Workshops in Olsztyn

  Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

  „Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza” finansuje Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2023”.

  Projekt współfinansuje Unia Europejska.

  Partnerami edukacyjnymi warsztatów są CinemaHall (Ukraina) i Kinographe (Francja).