Przejdź do treści

Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe – rekrutacja 2017

  Do 18 września 2017 r. czekamy na zgłoszenia do udziału w Polsko-Ukraińskich Warsztatach Filmowych.

  Zapraszamy młodzież w wieku 16-19 lat do udziału w międzynarodowych warsztatach filmowych, które odbędą się w dniach 8-14 października 2017 r. w Olsztynie. W tegorocznym programie edukacyjnym realizowanym w trakcie WAMA Film Festival weźmie udział młodzież z Polski, Ukrainy, Litwy i Francji.

  Głównym tematem  warsztatów będą zagadnienia społeczne związane ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych i narodowych, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Ukrainy. Metodą pracy wykorzystaną w tegorocznej edycji warsztatów będzie nowatorska technika video-eseju i video-recenzji.

  W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów i ćwiczeń praktycznych z poszczególnych dziedzin filmowych (scenariusz, reżyseria, organizacja produkcji, realizacja obrazu, montaż) oraz spotkania i wykłady mające na celu zapoznanie uczestników ze specyfiką kraju sąsiada, historią lokalną i kulturą regionu. Uczestnicy w trakcie 7 dni zrealizują własne video-eseje, pod okiem profesjonalistów poznając specyfikę tej techniki. Filmy te zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas finału 4. WAMA Film Festival w Olsztynie.

  Opiekunem artystycznym projektu jest Ambasador WAMA Film Festival – reżyser Jerzy Hoffman.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie w Olsztynie (w dniach 8 – 15 października 2017 r.) oraz wyżywienie (dwa posiłki dziennie).

  Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, o przyjęciu decyduje pisemne potwierdzenie otrzymane od Organizatora. Informacje na temat wyników kwalifikacji można uzyskać telefonicznie po 30 września 2017 r.


  ZGŁOŚ SIĘ!

  Regulamin Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych w Olsztynie
  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


  Projekt “Polsko Ukraińskie Warsztaty Filmowe” jest kontynuacją przedsięwzięcia zapoczątkowanego w 2015 roku.
  Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą WAMA Film Festival w Olsztynie.

  Organizator:
  Stowarzyszenie FILMFORUM
  Współorganizator:
  CINEMAHALL INGO

  [display-posts category=”posty-polsko-ukrainskie-warsztaty-filmowe” content_class=”post-on-post” image_size=”medium_size_h” include_excerpt=”true”]