Przejdź do treści

WAMA Film Festival zaprasza młodych twórców filmowych na warsztaty INTERFILMLAB 7.0

  INTERFILMLAB to warsztaty z tradycjami – w październiku w Olsztynie odbędzie się już 7. edycja wydarzenia adresowanego do młodej branży filmowej. Spodziewamy się gości z Polski, Ukrainy, Malty i Norwegii. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września!

  Uczestnicy projektu INTERFILMLAB tradycyjnie wezmą udział w szeregu spotkań z doświadczonymi filmowcami, których celem jest dostarczenie aktualnej wiedzy na temat międzynarodowych koprodukcji filmowych, wymiana dobrych praktyk, integrowanie europejskiego środowiska reżyserów, scenarzystów i producentów, a także wypracowanie nowoczesnych strategii promocji i sprzedaży dokonań twórczych na zagranicznych rynkach filmowych.

  Podczas 7. edycji w realizacji tych celów wspierać nas będzie wyjątkowy partner. Swoją praktyczną wiedzą z uczestnikami projektu, w ramach masterclassów, case studies i konsultacji, podzielą się ekspertki i eksperci związani Crew United – platformą networkingową dla europejskiej branży filmowej.

  Nie zabraknie także części warsztatowej. W ramach międzynarodowej wymiany „FIELD – Film Industry European Leaders’ Days” młodzież z czterech krajów Europy przygotuje w grupach własne projekty filmowe, które zaprezentuje na finałowym pitchingu.

  Co zrobić, by wziąć udział?

  Najważniejsze informacje:

  10. WAMA Film Festival odbędzie się między 3 a 7 października 2023 roku w Olsztynie.

  ***

  Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

  Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Głównym mecenasem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a współorganizatorem: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  Sponsorem festiwalu jest Michelin Polska Sp. z.o.o.

  Towarzyszące festiwalowi działania edukacyjne wspierają: Unia Europejska oraz Narodowe Centrum Kultury.

  Projekt „INTERFILMLAB – edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (7. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2023”.

  Partnerem wydarzeń skierowanych do młodej branży filmowej jest Crew United Polska.

  Partnerami międzynarodowymi tegorocznej edycji festiwalu są: Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia), CinemaHall (Ukraina), Malta Film Foundation (Malta) oraz KINOGRAPHE (Francja).

  Partnerami festiwalu są: MULTIKINO S.A.Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w OlsztyniePaństwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.