monodram „REKONSTRUKTOR”

„REKONSTRUKTOR” – one man show Wojciecha Solarzarekonstruktor

W ramach WAMA Film Festival obejrzymy kontrowersyjny i demaskatorski monodram Wojciecha Solarza, oparty na tekście Michała Walczaka. Twórcy nawiązują tym spektaklem do amerykańskiej tradycji komediowych monologów – formy pośredniej między przedstawieniem teatralnym a kabaretem.

Kontrowersyjny One Man Show, powstały we współpracy z historykami i archeologami. Na oczach widzów Pan Rekonstruktor będzie przenosił się w czasie. Poznamy dawne obyczaje, zapomniane języki i wojny. Poznamy przeszłość, żeby wiedzieć jaka będzie przyszłość. Rekonstruktor odsłoni najboleśniejsze polskie traumy, rozdrapie ukryte rany. Bo jest on połączeniem detektywa, szamana i Bogusława Wołoszańskiego. Przed nimi nic się nie ukryje, nie istnieją dla niego żadne wątpliwości, zagadki. Kobiety go kochają, mężczyźni mu zazdroszczą, dzikie zwierzęta ustępują mu z drogi.

„Niesamowite terapeutyczne przeżycie”, „po tym show schudłam 20 kilo”, „teraz lepiej rozumiem mamę”, to tylko niektóre przykłady z listów którymi Rekonstruktora zasypują zachwyceni widzowie obu płci, zwłaszcza kobiety. To nie tylko show historyczny. Rekonstruktor udzieli wielu indywidualnych porad praktycznych na przyszłość: jak zabezpieczyć się na wypadek wojny? Jak rozpalić ognisko zapalniczką? Jak zachować młodość na starość?

Masz coś, co zapomniałeś a chciałbyś zrekonstruować? Ten show jest dla ciebie. Czujesz się źle w naszych czasach? Przenieś się do innych.

Piątek, 14 października 2016 r.

22:00 – 23:15
„REKONSTRUKTOR”
monodram Wojciecha Solarza

VINYL PUB (ul. Piastowska 4a)