Przejdź do treści

Jury Warmii i Mazur

  Piotr Bartuszek

  Reżyser castingu. Urodzony w Olsztynie. Z filmem związany od dwudziestu lat. W dorobku ma skompletowanie obsady do ponad dziewięćdziesięciu filmów i seriali. Współpracuje przy produkcjach polskich oraz międzynarodowych. Pracował m.in. z tak uznanymi reżyserkami i reżyserami jak: Anna Jadowska (Dzikie róże, Kobieta na dachu), Anna Kazejak (Fucking Bornholm), Jan P. Matuszyński (serial Król oraz filmy fabularne Żeby nie było śladów, Minghun), Tomasz Wasilewski (Zjednoczone stany miłości), Claire Denis (High Life), Thomas Vinterberg (Families Like Ours), Emily Atef (Wunschkinder), Marie Noelle (Maria Skłodowska-Curie), Francois Girard (The Song of Names). Od lat prowadzi działalność edukacyjną i upowszechniającą wiedzę o castingu. Współautor licznych paneli oraz warsztatów na temat pracy reżysera castingu. Członek Europejskiej Akademii Filmowej oraz ICDA – International Casting Directors Association (członek zarządu). Współzałożyciel powstałej w 2022 roku Polskiej Gildii Reżyserek i Reżyserów Castingu PCDG.

  Małgorzata Czaplarska

  Absolwentka filologii romańskiej UAM w Poznaniu oraz Wydziału Lingwistyki Uniwersytetu René Descartes w Paryżu. Stypendystka rządu francuskiego w École Nationale d’Administration (ENA) w Strasburgu. Absolwentka podyplomowych studiów na kierunku menedżer kultury SGH w Warszawie. Inicjatorka i koordynatorka projektów międzynarodowych. Od 2018 roku kieruje Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie, samorządową instytucją kultury województwa warmińsko-mazurskiego.

  Karolina Lewandowska

  Urodzona w latach osiemdziesiątych w Warszawie. Po obronie dyplomu z grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu od 2007 roku pracuje na stanowisku nauczyciela w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. Prowadzi zajęcia z zawodowych przedmiotów artystycznych: projektowania graficznego i projektowania multimedialnego. W latach 2017–2020 pracowała w dziale promocji w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Autorka kilku wystaw indywidualnych, np. „Serdeczni Warmiacy” w Galerii Jazz Usługa w Olsztynie w 2019 roku. Od maja 2023 Prezes Ogniska TKKF Skanda w Olsztynie, inicjatorka akcji „Niedziela z rakietą… na kortach Skanda w Olsztynie” realizowanej przez Fundację Przyszłościometr.

  DO POBRANIA