Przejdź do treści

Jury Konkursu Filmów Krótkich

  Piotr Domalewski

  Reżyser i scenarzysta. Urodzony w 1983 roku w Łomży. Absolwent reżyserii filmowej na WRiTV UŚ w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jego debiut Cicha noc przyniósł mu Złote Lwy na FPFF w Gdyni 2017 oraz dziesięć Orłów, a drugi film Jak najdalej stąd miał swoją premierę na MFF w San Sebastian 2020 i zdobył ponad dwadzieścia nagród na festiwalach międzynarodowych. Napisał i wyreżyserował dla Netflixa serial Sexify. Jego kolejny projekt, Hiacynt, otrzymał m.in. trzy nagrody na FPFF w Gdyni 2021 czy Nagrodę Główną w Konkursie Filmów Polskich na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2021. Autor i współautor seriali Bezwstydni oraz Mały Zgon, a także kilku sztuk teatralnych.

  Katarzyna Figura

  Aktorka filmowa i teatralna, absolwentka warszawskiej PWST. W latach 1984–1989 aktorka Teatru Współczesnego, 2006–2009 i 2013–2016 Teatru Polonia oraz 2006–2013 Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od 2013 roku w zespole Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Zagrała w filmach m.in. Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Roberta Altmana, Romana Polańskiego, Juliusza Machulskiego, Piotra Szulkina, Radosława Piwowarskiego, Marka Koterskiego, Ryszarda Brylskiego, Jerzego Stuhra, Janusza Zaorskiego i Filipa Bajona. Uhonorowana m.in. dwukrotnie nagrodą za główną rolę kobiecą na FPFF w Gdyni za filmy Ajlawju (reż. Marek Koterski) i Ubu król (reż. Piotr Szulkin), Orłem za główną rolę kobiecą w filmie Żurek (reż. Ryszard Brylski), Grand Prix 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej za rolę tytułową w tragedii Fedra Jeana Racine’a (reż. Grzegorz Wiśniewski). W ostatnim czasie aktorka wystąpiła w filmach Dziewczyny z Dubaju (reż. Maria Sadowska), Victoria (reż. Karolina Porcari) oraz Chrzciny (reż. Jakub Skoczeń).

  Tadeusz Król

  Reżyser, scenarzysta, producent. W latach 2001–2005 kierownik Redakcji Filmu Dokumentalnego TVP. W latach 2011–2012 dyrektor artystyczny The Chimney Pot (obecnie Chimney Poland). Od roku 2013 dyrektor artystyczny w firmie CineLine. Członek SFP, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych, Zarządu Gildii Reżyserów Polskich, ekspert PISF.

  DO POBRANIA