Przejdź do treści

INTERFILMLAB 4.0

    debata pt. „Nowe modele produkcji – współpraca z producentem kreatywnym”

    prowadzenie
    Marta Sikorska

    goście
    Joanna Malicka, Paweł Kosuń, Małgorzata Prociak

    finansowanie

    10 PAŹDZIERNIKA 2020 | 17:30

    DEBATA

    MULTIKINO ul. Tuwima 26, Olszyn

    Podsumowaniem projektu „INTERFILMLAB 4.0 – wdrażanie nowatorskich modeli produkcji filmowej zwiększających
    potencjał eksportowy polskiego kina” będzie debata pt. „Nowe modele produkcji – współpraca z producentem kreatywnym”, którą poprowadzi Marta Sikorska – rzeczniczka prasowa Stowarzyszenia FILMFORUM.

    Gośćmi debaty będą:

    JOANNA MALICKA

    filmoznawczyni, producentka filmowa

    Wykładowczyni w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, Szkole Wajdy w Warszawie oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim, produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi i w Szkole Wajdy, była słuchaczką Wschodnioeuropejskiej Fundacji Scenariuszowej oraz licznych międzynarodowych warsztatów filmowych i scenariuszowych. Jest laureatką nagrody GWFF dla młodego producenta przyznawanej przez FilmFestival w Cottbus. Zajmuje się developmentem, przede wszystkim rozwojem tekstów scenariuszowych i pitchingiem. Od 2005 r. współpracuje z festiwalem „Nowe Horyzonty”, od dwóch lat jest koordynatorką Polish Days (największego branżowego wydarzenia w Polsce) oraz Studia Nowe Horyzonty+. W radiu Tok.fm współprowadzi audycję „Po sezonie”, poświęconą serialom.

    PAWEŁ KOSUŃ

    producent filmowy

    Zdobywał doświadczenie pracując przy licznych koprodukcjach międzynarodowych – producent i koproducent m.in. takich filmów, jak: „Ułaskawienie” (2018) Jana Jakuba Kolskiego, „Wieża. Jasny dzień.” (2017) Jagody Szelc, czy też nagradzanego na festiwalach na całym świecie „W cieniu” Davida Ondříčka (2012 – czeski kandydat do Oscara). Producent filmu krótkometrażowego „Deer Boy” (2017), który miał swoją światową premierę podczas Festiwalu Filmowego w Sundance. Uczestnik Atelier Ludwigsburg-Paris, czego efektem były studia w prestiżowej paryskiej szkole filmowej – La Fémis (kierunek Produkcja Filmowa) we Francji oraz Ludwigsburg FilmAkademie w Niemczech. Uczestnik programu „Emerging Producers” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Ji.hlava w 2014 r. Wraz z projektem pełnometrażowego filmu fabularnego „Ćmy” (reż. Piotr Stasik) brał udział w Biennale College Cinema na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2016 roku.

    MAŁGORZATA PROCIAK

    producentka, kierownik produkcji, koordynator

    projektów kulturalnych, przewodnicząca Sekcji Producentów Filmów Dokumentalnych Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Zrealizowała wiele krótkometrażowych filmów oraz dwa pełnometrażowe dokumenty nagradzane na festiwalach na całym świecie. Z Konradem Szołajskim zrealizowała m.in. „Dobrą zmianę”, „Make Poland Great Again” czy „Walkę z szatanem”. Od 2012 związana z ZK Studio. Absolwentka IDFAcademy 2017 i Ex Oriente Films Workshop. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracowała m.in. z HBO, SVT, DR, NRK, RTS, ERR, Public Senat, TG4, Tribeca Film Institute, CNC, PISF, Instytucją Filmową Silesia-Film i Kreatywną Europą MEDIA.