Przejdź do treści

INTERFILMLAB 3.0 – weź udział w europejskim spotkaniu młodych profesjonalistów filmowych

  08.11.2017 Warszawa . Warszawska Szkoła Filmowa . Wykład „Strategia Festiwalowa” Katarzyna Wilk – Międzynarodowe Programy Edukacyjne INTERFILMLAB , 16. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych . Fot. Przemysław Skrzydło / WingPress

  Ideą projektu INTERFILMLAB 3.0, którego kolejna odsłona odbędzie się w dniach 4-10 listopada 2019 r. w Warszawie, jest upowszechnienie specjalistycznej wiedzy o promocji i sprzedaży dzieł audiowizualnych na rynku międzynarodowym.

  Program skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w branży filmowej, zawodowo zainteresowanych produkcją, dystrybucją i promocją filmów. W warsztatach wezmą udział uczestnicy z Polski, Francji, Malty, Włoch i Ukrainy oraz zagraniczni eksperci. Wśród wykładowców znajdą się m.in., Illia Svidler (Cinemahall), Laura Abbaleo (Laboratorio dei Sogni), Joyce Grech (Malta Film Foundation), Izabela Kiszka-Hoflik (IKH Pictures Promotion) i dr hab. Marcin Adamczak (Velvet Spoon). Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

  W ramach INTERFILMLAB 3.0 odbędą się zarówno masterclassy, jak i praktyczne zajęcia warsztatowe i networkingowe, podczas których uczestnicy rozwiną swoje pomysły związane z nowym ujęciem dystrybucji na międzynarodowym rynku VoD. Na otwartych pokazach filmowych poznają dorobek krótkiego metrażu wybranych kinematografii europejskich: obowiązujące trendy, formy i dominujące gatunki filmowe. Dzięki udziałowi doświadczonych wykładowców i praktyków branży filmowej, uczestnicy – młodzi profesjonaliści filmowi – poznają różne aspekty dynamicznie rozwijającego się rynku VoD: od zagadnień prawnych przy podpisywaniu międzynarodowych umów dystrybucyjnych, przez specyfikę regionalnych platform VoD po planowanie skutecznych strategii promocyjnych filmów na rynkach europejskich.

  INTERFILMLAB 3.0 odbędzie się w dniach 4-10 listopada, w trakcie 18. edycji CINEMAFORUM – Międzynarodowego Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych. Organizatorzy zapewniają lunch w trakcie warsztatów.

  Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2019 r.

  Informacje o projekcie:

  *****

  Projekt INTERFILMLAB 3.0 – wsparcie potencjału eksportowego polskiej kinematografii w nowych kanałach dystrybucji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zaplanowane w ramach projektu międzynarodowe działania edukacyjne wspiera Program Unii Europejskiej ERASMUS+.

  Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji. Partnerem krajowym programu edukacyjnego jest Warszawska Szkoła Filmowa, a branżowymi partnerami zagranicznymi: KINOGRAPHE (Francja), Cinemahall (Ukraina), Laboratorio dei Sogni (Włochy) oraz Malta Film Foundation (Malta).