Przejdź do treści

Filmy zrealizowane podczas warsztatów „SCAN 2020 – Social Campaign About Neighbourhood”

  Podczas 7. WAMA Film Festival odbyły się międzynarodowe warsztaty SCAN 2020 – Social Campaign About Neighbourhood podczas których uczestnicy realizowali filmy o tematyce związanej z Europejskim Zielonym Ładem.

  „Bądź bohaterem”

  Opieka artystyczna: Kordian Kądziela

  I ty możesz zostać bohaterem na miarę Clinta Eastwooda! Kiedy bezimienny szary obywatel przechodzi spokojnie po parku, nagle coś przykuwa uwagę. Niebezpieczeństwo! Łamanie prawa! Chciałoby się powiedzieć – bandyckie zachowanie! Bezimienny ujrzał bowiem pustą butelkę, pozostawioną na środku ścieżki. Bohater musi sięgnąć do swojej kabury, spojrzeć zagrożeniu prosto w oczy i okazać swoje bohaterstwo. Na jego miejscu zrobiłby to każdy uczciwy człowiek.

  „Zbrodnia to zbrodnia”

  Opieka artystyczna: Piotr Dylewski

  Wydaje się, że to zbrodnia doskonała. Ofiara schowana w worku, zbrodniarz używał rękawiczek, dezynfekował ręce, starał się zacierać wszystkie ślady. Jednak karma nigdy o sobie nie zapomina. A zwłaszcza, kiedy dochodzi do zbrodni na naturze.

  ***

  Projekt SCAN 2020 – Social Campaign About Neighbourhood został sfinansowany przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Partner warsztatów: Tavo Europa (Litwa).

  Filmy zostały zrealizowane podczas 7. WAMA Film Festival w Olsztynie. Organizatorem WAMA Film Festival jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie. Producentem festiwalu jest Stowarzyszenie FILMFORUM.