Przejdź do treści

Filmy zrealizowane podczas Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych i Fotograficznych „Pamięć i Solidarność”

  W ramach 7. WAMA Film Festival w Olsztynie odbyły się Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe i Fotograficzne „Pamięć i Solidarność”, podczas których uczestnicy realizowali filmy pod okiem specjalistów.

  „Eco-Anxiety”

  Opieka artystyczna: Marek Pawlikowski

  Ekologia – jeden z najpowszechniejszych tematów ostatnich lat. Jak troszczyć się o środowisko, jednocześnie dbając o zdrowie naszego ciała i umysłu? Jak nie doprowadzić do zakażenia się tłokiem myśli, które nieustannie rozliczają nasze codzienne wybory w kwestii przyjazności dla środowiska? Bohaterka filmu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, aby raz na zawsze uwolnić się od toksyn – przemysłowych, jak i myślowych.

  „Click”

  Opieka artystyczna: Kuba Bastkowski

  Nie zapominaj o tym, kiedy szykujesz się na wymarzoną wieczorną randkę, a w głowie szumi ci romantyczny jazz. Nie zapominaj, gdy atmosfera spotkania jest gęsta od czułości. Nie zapominaj, mimo że napięcie osiąga swą kumulację. Co ważne, nawet jeśli są to emocje porównywalne z szaleńczą miłością lub gargantuiczną frustracją. Pamiętaj – w przyrodzie zawsze panuje harmonia, a po światłości nastaje ciemność.

  ***

  Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2020.

  Organizator: Stowarzyszenie FILMFORUM

  Partner: Cinemahall (Ukraina)