Skład Jury Konkursu Koprodukcji Filmowych 2016
prof. Janusz MAJEWSKI – reżyser, scenarzysta (Przewodniczący Jury)
Reżyser, scenarzysta, pisarz. Ukończył architekturę na Politechnice Krakowskiej (1955) i łódzką PWSF (1960). Karierę rozpoczynał jako autor scenografii filmowych. Zrealizował ponad 80 produkcji filmowych, w tym 16 filmów fabularnych, 40 teatrów telewizji, 2 seriale, 1 sitcom oraz wiele filmów krótko- i średniometrażowych. Najbardziej znane tytuły to: „Sublokator”, „Lokis”, „Zazdrość i medycyna”, „Zaklęte rewiry”, „Sprawa Gorgonowej”, „Lekcja martwego języka”, „CK Dezerterzy”, „Excentrycy”, „Królowa Bona”, „Siedlisko” – w większości wielokrotnie nagradzane w kraju i zagranicą. Napisał 2 autobiografie, tom opowiadań i 4 powieści – ostatnia „Czarny Mercedes” będzie ekranizowana. Odznaczony Krzyżem Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Gloria Artis, Polską Nagrodą Filmową Orzeł za osiągnięcia życia i ostatnio Platynowymi Lwami Festiwalu Filmowego w Gdyni za całokształt twórczości. W latach 1983-90 prezes Zarządu Głównego SFP, od roku 2006 Honorowy Prezes Stowarzyszenia. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Od roku 1987 profesor nadzwyczajny sztuki filmowej, od 2012 rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej. Laureat Platynowych Lwów 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Anna SIENKIEWICZ-ROGOWSKA – dyrektor Filmoteki Narodowej
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. W latach 2001-2005 producentka Festiwalu Filmowego i Artystycznego „Lato Filmów” w Kazimierzu Dolnym. Uczestniczyła w przygotowaniu i organizacji promocji wielu wydarzeń kulturalnych, m.in.: wystawy impresjonistów „Od Maneta do Gaugiuna” i wystawy „Transalpinum” w Muzeum Narodowym. W latach 2008-2015 pełnomocnik dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ds. upowszechniania kultury filmowej. Od listopada 2015 roku pełni funkcję dyrektora Filmoteki Narodowej. Jest wykładowcą na UW i UKSW.
Agata TRZEBUCHOWSKA – dziennikarka
Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych przy Uniwersytecie Warszawskim oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Dziennikarka, początkująca scenarzystka i reżyserka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie „IDA” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
Maria ZMARZ-KOCZANOWICZ – reżyserka i scenarzystka
Autorka wielu filmów dokumentalnych i teatrów telewizji, a także pełnometrażowego filmu fabularnego „Kraj świata”. Wielokrotnie nagradzana w kraju i za granicą. Profesorka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Wojciech SOLARZ – aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, reżyser filmów niezależnych
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Zagrał wiele ról teatralnych na deskach warszawskich teatrów Narodowego, Ateneum, Studio, Dramatycznego, Na Woli, Montownia, Laboratorium Dramatu oraz liczne role filmowe. Autor filmów niezależnych „Tajemnica Alberta” i „Norbert Juras i Syn”. Laureat nagrody im. Jana Machulskiego za rolę w filmie „Odwyk” w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego. Od 2010 roku współtworzy grupę kabaretową „Kabaret na Koniec Świata”.