Przejdź do treści

Wolontariat | zgłoś się do 23 września!

  Wolontariat na WAMA Film Festival jest ciekawą propozycją na spędzenie drugiego tygodnia października – można podejrzeć „od kuchni”, jak wygląda organizacja festiwalu filmowego, a także zdobyć doświadczenie zawodowe. W przerwach między obowiązkami można obejrzeć świetne filmy oraz poznać wybitnych ludzi ze środowiska filmowego. Organizatorzy zapraszają do współtworzenia wydarzenia.

  Jakie będą obowiązki wolontariusza?

  Wolontariusze pomagają w organizacji recepcji festiwalowej, biurze prasowym, obsłudze sali kinowej, organizacji głosowania publiczności, dokumentacji fotograficznej, opiece nad gośćmi (także zagranicznymi), animacjach podczas sekcji dziecięcej i wielu innych zadaniach. Wolontariat trwa od 7 do 14 października.

  Jakie są korzyści?

  Wolontariat można zaliczyć do praktyk zawodowych. Można go również wpisać do CV, ponieważ organizatorzy przygotują certyfikaty odbytego wolontariatu. Pracując przy tak dużym wydarzeniu kulturalnym można poznać wielu ludzi z branży filmowej, a także zobaczyć, w jaki sposób organizowany jest festiwal filmowy.

  Jakie trzeba spełniać warunki, by zostać wolontariuszem?

  Warunek jest tylko jeden – ukończone 18 lat.

  To będzie tydzień pełen wrażeń, nowych znajomości (także międzynarodowych) i budowania atmosfery największego w regionie festiwalu filmowego. To, co będzie łączyło jego wydarzenia z widzami i mieszkańcami Olsztyna, to właśnie wolontariusze! Żeby się zgłosić, wystarczy do 23 września wypełnić poniższy formularz.