Przejdź do treści

Rusza rekrutacja uczestników do udziału w polsko-norweskich warsztatach dla młodych twórców filmowych!

  Organizatorzy projektu „Polish-Norwegian Film Festival Cooperation” zapraszają debiutujących filmowców z całej Polski do udziału w warsztatach, które odbędą się we wrześniu w Lillehammer, jako wydarzenie towarzyszące Amandus BLIKKFANG Film Festival oraz w październiku w Olsztynie w ramach WAMA Film Festival. Rekrutacja potrwa do 14 września 2021 r. (etap norweski) oraz 20 września 2021 r. (etap polski).

  Wydarzenia projektowe w Norwegii

  Amandus BLIKKFANG Film Festival to wydarzenie, którego osią jest konkurs filmów krótkometrażowych realizowanych przez debiutujących twórców filmowych. Festiwal odbędzie się między 24 a 26 września 2021 roku w Lillehammer. W dniach 22-26 września 2021 r., na kilka dni przed pierwszymi projekcjami, rozpoczną się warsztaty dla polskich i norweskich filmowców oraz spotkania z ekspertami z branży dotyczące takich zagadnień jak: development scenariuszowy, rozwój projektu fabularnego, specyfika europejskiego rynku filmowego, możliwości nawiązywania transnarodowej współpracy koprodukcyjnej oraz planowanie strategii promocyjnych i dystrybucyjnych. Jedną z projekcji towarzyszących festiwalowi będzie także przegląd polskiego kina krótkometrażowego.

  Pokazy filmowe i wydarzenia branżowe w Olsztynie

  Druga część projektu zostanie przeprowadzona w Polsce – odbędzie się podczas WAMA Film Festival, w dniach 4-10 października 2021 roku w Olsztynie. W ramach wydarzenia zostaną przeprowadzone międzynarodowe, praktyczne warsztaty dotyczące rozwoju pełnometrażowych projektów fabularnych. Publiczność festiwalu będzie miała również okazję wziąć udział w retrospekcji norweskich filmów krótkometrażowych.

  O projekcie

  Polish-Norwegian Film Festival Cooperation to inicjatywa mająca na celu zacieśnienie filmowych związków między Polską a Norwegią, składająca się z organizowanych wspólnie w obu krajach wydarzeń branżowych, warsztatów oraz przeglądów filmowych. Celem projektu jest umożliwienie debiutującym twórcom filmowym nawiązania polsko-norweskich kontaktów i zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu międzynarodowej sprzedaży, promocji i dystrybucji filmów.

  Warsztaty

  Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy finansują koszty zakwaterowania, wyżywienia i podróży uczestników. Ilość miejsc jest ograniczona.

  Osoby zdecydowane wziąć udział w warsztatach mogą zgłosić się do udziału w obydwu lub tylko w jednym z modułów programowych zaplanowanych w ramach projektu.

  Terminy warsztatów:

  Norwegia

  Termin: 22-26 września 2021 r.
  Miejsce: Lillehammer
  Wiek uczestników: 20-30 lat

  Polska

  Termin: 4-10 października 2021 r.
  Miejsce: Olsztyn
  Wiek uczestników: 20-30 lat

  ***

  Projekt „Polish-Norwegian Film Festivals Cooperation” dofinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014 2021 oraz ze środków budżetu państwa.

  Organizatorem projektu jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji.

  Organizacjami partnerskimi są: Stiftelsen Amandusfestivalen i Stowarzyszenie FILMFORUM.

  Festiwale partnerskie, biorące udział w projekcie to: AMANDUS BLIKKFANG Lillehammer International Student Film Festival oraz WAMA Film Festival w Olsztynie.